Dodany: 2011-09-19 09:27:47

 

Czym są podatkiPodatki to obowiązkowe świadczenia w postaci pieniędzy na rzecz państwa, w którym żyjemy. Z podatkami spotykamy się na co dzień, są one powszechne i już w starożytności pobierano podatki, chociażby w postaci części zbiorów tamtejszych rolników.

 

Za sprawą podatków powstały usługi księgowości i rachunkowości, jakie świadczy chociażby biuro rachunkowe olsztyn. W sklepie płacimy podatek VAT od produktu czy artykułu, jaki zakupujemy a jeśli posiadamy działalność gospodarczą, biuro rachunkowe olsztyn poprowadzi naszą księgę przychodów i rozchodów. Jeśli posiadamy działkę, zapłacimy podatek gruntowy. Każda osoba pracująca płaci podatek dochodowy od osób fizycznych lub prawnych i co roku ma obowiązek składać PIT, który pomoże nam wypełnić biuro rachunkowe olsztyn.

 

Poza tym musimy wywiązywać się co miesiąc z obowiązkowych składek zdrowotnych i nawet w przypadku otrzymania darowizny czy spadku zapłacić odpowiedni podatek. Inne podatki to akcyza, cło, podatek leśny, podatek od środków transportowych, od czynności cywilnoprawnych, podatki od gier. Podatki dzielą się na bezpośrednie (od dochodów) i pośrednie ( np. VAT). W zasadzie dzięki naszym podatkom funkcjonuje państwo, ponieważ zasilają one fundusze gminy, województwa, policji, oświaty i wiele innych instytucji publicznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są podatki
Nick: