Dodany: 2011-09-19 09:39:31
 

Kogo dotyczy obowiązek podatkowyObowiązek podatkowy dotyczy każdej osoby fizycznej, czyli takiej która ukończyła 18. rok życia i ma zdolność do czynności prawnych, natomiast osoby po 13. roku życia mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych.

 

Osoby fizyczne są płatnikami podatków, określonych mianem dochodowych, którymi także zajmuje się biuro rachunkowe olsztyn. Działalność przedsiębiorców, inwestorów jest również opodatkowana i z myślą o nich biuro rachunkowe olsztyn prowadzi kompleksowe usługi księgowości dla firm. Opodatkowaniu podlegają także nieruchomości, wynajem, dzierżawa, emerytury, renty itd.

 

Podatki dochodowe są pobierane z każdego wynagrodzenia i odprowadzane do urzędu skarbowego, gdzie mamy obowiązek złożyć zeznanie podatkowe z całego roku, które pomoże wypełnić nam biuro rachunkowe olsztyn. Istnieją także ściśle określone ulgi w prawie podatkowym (np. możemy odliczyć od dochodu składki na ubezpieczenia społeczne) i szczególne formy opodatkowania, z którymi każdy płatnik powinien się zapoznać lub zlecić odpowiednią usługę dla kompetentnych księgowych w biurze rachunkowym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kogo dotyczy obowiązek podatkowy
Nick: