Dodany: 2011-09-19 09:44:58

 

Jakie są typy podatkówBiuro rachunkowe olsztyn zajmuje się wszystkimi typami podatków, które dzielą się przede wszystkim na bezpośrednie i pośrednie. Bezpośrednie podatki to: dochodowy od osób fizycznych, dochodowy od osób prawnych, od spadków i darowizn, od czynności cywilnoprawnych, rolny, leśny, od nieruchomości, podatek tonażowy oraz podatek od środków transportowych.

 

Natomiast pośrednimi podatkami nazywamy takie, które są podatkami od towarów i usług (podatek od wartości dodanej VAT), podatkami akcyzowymi bądź podatkami od gier. Podatkiem granicznym od towarów jest cło, jednak nie wszyscy uważają je za podatek, ponieważ jego jedyną rolą jest ochrona rynku wewnętrznego a nie wzmocnienie sytuacji Skarbu Państwa.

 

Niemalże każda sfera naszego życia jest obłożona podatkami, z którymi pomoże nam uporać się biuro rachunkowe olsztyn. Biura świadczące usługi takie, jak biuro rachunkowe olsztyn pomagają nie tylko w księgowości firm, ale także w rozliczeniu rocznym podatku od osób fizycznych, jakim jest PIT, a także od osób prawnych czyli CIT. Dzięki ich usługom nie zginiemy w gąszczu przepisów prawa podatkowego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie są typy podatków
Nick: