Dodany: 2011-09-19 09:48:18
 

 

Czym są zasady podatkoweZasady podatkowe to reguły, które powstały w czasie rozwoju państwa i jego budżetu, aby każdy miał świadomość, jaka jest rola podatków, którymi zajmuje się biuro rachunkowe olsztyn, świadczonych na rzecz Skarbu Państwa.

 

Pierwsze zasady podatkowe zostały zdefiniowane i określone przez Adama Smitha, który nadał im cztery cechy, czyli równość (opodatkowanie proporcjonalne do zdolności podatkowej płatnika), pewność (odpowiednio wczesne powiadomienie podatnika o tym, jakie podatki i w jaki sposób ma płacić), taniość (zapewnienie jak najniższych kosztów związanych z tymi czynnościami) oraz dogodność (respektowanie interesu podatnika w trakcie poboru podatków). Następnie Adolf Wagner rozszerzył główne reguły podatkowe i usystematyzował je w czterech innych grupach, mianowicie są to zasady fiskalne (wydajność, stałość, elastyczność), gospodarcze (nienaruszalność majątku podatników), sprawiedliwości (powszechność, równość oraz zdolność dochodowa) a także techniczne (pewność, taniość, dogodność).

 

Biuro rachunkowe olsztyn działa według tych wszystkich zasad, mając na uwadze przede wszystkim dobro klienta. Podobnie jak inne biura tego typu, biuro rachunkowe olsztyn posiada księgowych oraz doradców podatkowych, którzy doskonale znają prawo podatkowe i są na bieżąco z wszelkimi zmianami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są zasady podatkowe
Nick: